“Çanakkale Zaferi Bir Umut Işığıydı, 
Ulusal Kurtuluş Savaşımız Bu Umut Işığıyla Çanakkale'de Mayalandı” 

CHP Genel Başkan Baykal; 17-03-2007:
 - “Çanakkale’deki Şehitlerimizden hem bugünümüz, hem de geleceğimiz için alınması gereken ders bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir”

- “Biz anayurdumuzu savaş meydanlarında, Çanakkale’de, Sakarya’da, onurlu bir mücadele ile kurtardık, Cumhuriyetimizi kurduk, şimdi de Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını Sandık’ta kurtaracağız. 17-03-2007


 

İletişim Koordinatörlüğü ( Ankara ) – CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Çanakkale Zaferi bir umut ışığıydı, Ulusal Kurtuluş Savaşımız bu umut ışığıyla Çanakkale'de mayalandı” dedi.

 

* * *

Genel Başkan Baykal Çanakkale Zaferi’nin 92. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Çanakkale’deki Şehitlerimizden hem bugünümüz, hem de  geleceğimiz için alınması gereken ders bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir” diyen Genel Başkan Baykal’ın mesajı şöyle ;

"92 yıl önce kazanılan Çanakkale zaferiyle Mustafa Kemal umut ışığı olmuş ve Kurtuluş Savaşımız Çanakkale’de mayalanmaya başlamıştır.

Anadolu'nun her köşesinden Çanakkale’ye gelen ve etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeksizin, topraklarımıza girmeye çalışan emperyalistlere karşı omuz omuza mücadele eden, gözünü kırpmadan ölüme giderken “Çanakkale Geçilmez” dedirten şehitlerimizden, hem bugünümüz, hem de  geleceğimiz için alınması gereken ders bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir.

Bu anlayışla diyoruz ki, biz ülkemizi Çanakkale’de, Sakarya’da, savaş meydanlarında onurlu bir mücadele ile  işgalden kurtardık, Cumhuriyetimizi kurduk.

Şimdi de, bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya bulunan Laik Cumhuriyetimiz ile, kazanımlarını Sandık’ta kurtaracak ve koruyacağız.

Bu inanç ve kararlılıkla Çanakkale Zaferi'nin 92'nci yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, onların ve gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum”

 


Kaynak: www.chp.org.tr/index.php?module=news&page=readmore&news_id=3943